EYOF 2019. – Raspored i lokacije takmičenja za 11. februar

    EYOF 2019. – Raspored i lokacije takmičenja za 11. februar

    Danas počinju prva takmičenja i podjela medalja!

    Na sarajevskom Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase sinoć je, nakon 35 godina, ponovo upaljen olimpijski plamen, a svečanom ceremonijom otvoren je Evropski olimpijski festival omladine (EYOF) koji će se do 16. februara održavati u Sarajevu i Istočnom Sarajevu.

    Narednih dana, na borilištima u ova dva grada, takmičit će se više od 1.700 mladih takmičarki i takmičara iz 46 evropskih država, a Bosnu i Hercegovinu će predstavljati 29 sportista i trenera iz sljedećih sportskih disciplina: alpsko skijanje, ski trčanje, biatlon, snowboard i brzo klizanje.

    U nastavku pogledajte raspored i lokacije za današnja takmičenja:

    Raspored

    Alpsko skijanje – Sva takmičenja osim paralelne utrke održat će se na borilištu Jahorina

    08:30 – 10:00 Veleslalom, trening i zagrijavanje

    10:00 Veleslalom utrka djevojčica, prva vožnja

    12:00 Veleslalom utrka djevojčica, druga vožnja

     

    Biatlon – Takmičenja se održavaju na borilištu Dvorišta

    10:00 – 12:00 Zvanični trening za dječake

    13:00 – 15:00 Zvanični trening za djevojke

     


    Nordijsko trčanje – Sva takmičenja održavaju se na borilištu Igman

    10:00 – 11:30 Interval utrka klasičnim stilom na 7,5 km za djevojke

    12:00 – 13:30 Interval utrka klasičnim stilom na 10 km za dječake

    14:30 – 16:00 Zvanični trening, Interval utrka slobodnim stilom, dječaci i djevojke

     

    Snowboard – Sva takmičenja se održavaju na borilištu Bjelašnica

    10:00 – 15:00 Slopestyle, kvalifikacije

     

    Hokej na ledu – Sve utakmice igraju se na borilištu Zetra

    09:15 – 09:45 Trening, Finska

    10:00 – 10:30 Trening, Slovačka

    10:45 – 11:15 Trening, Češka

    11:30 – 12:00 Trening, Rusija

    12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija

    13:00 – 13:30 Trening, Švicarska

    15:00 – 18:00 Finska – Slovačka

    19:30 – 22:30 Češka – Rusija

     

    Brzo klizanje – Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija

    09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci

    10:05 – 12:55 1.500 metara, djevojke i dječaci

    13:45 – 15:00 Mješovita štafeta 3.000 metara, kvalifikacije

     

    Umjetničko klizanje – Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija

    15:50 – 19:10 Trening, djevojke

    19:20 – 21:30 Trening, dječaci

                                                                                

    Karling – Sva takmičenja održavaju se u borilištu Dvorana Peki

    08:30 Velika Britanija – Austrija, Mađarska – Turska, Rusija – Češka

    12:00 Norveška – Hrvatska, Poljska – Švicarska, Slovenija – Njemačka

    15:30 Rusija – Turska, Austrija – Češka, Velika Britanija – Danska

    19:00 Slovenija – Švicarska, Hrvatska – Njemačka, Norveška – Italija

     

    Ulazi na sva borilišta su besplatni!