EYOF 2019. – Raspored takmičenja za 12. februar

    EYOF 2019. – Raspored takmičenja za 12. februar

    Danas nas čeka mnogo dešavanja na svim otvorenim borilištima!

    Na Jahorini se od 09:00 do 12:00 održava slalom trening (Staza Željo), a od 10:00 h možete upratiti giant slalom trku za momke na stazi Prača.

    Na Bjelašnici gdje je planiran snowboard slope style, program počinje od 09:00 ujutro sa treningom za momke, a već u 09:30 počinje polufinale za momke.

    Od 10:15 možete upratiti trening za djevojke, a 15 minuta poslije i kvalifikacije i polufinale u ovoj disciplini.

    Finale za momke i djevojke bi trebalo početi u 12:20, ali kako je kvalifikaciona utrka za žene juče odgođena zbog loših vremenskih uslova, te se mora održati danas.

    Na Igmanu možete prisustvovati utrkama u skijaškom trčanju – Utrka na 5 km za djevojke je zakazana za 10:00h ujutro, a odmah poslije nje slijedi utrka za momke na 7.5 km, sa startom u 12:00 sati.

    Na Dvorištima od sutra također startaju takmičenja, i to u biatlonu!

    Tako od 10:00 ujutro možete gledati sprint za momke na 7.5 km, a od 13:00 i sprint za djevojke na 6 km!

    Užurbano će biti i na zatvorenim borilištima, pa tako u Skenderiji možete pratiti brzo klizanje od 10:05 ujutro, kada počinje utrka na 500 m, za djevojke i momke. Nakon toga, od 12:45 počinje polufinalna utrka – štafeta na 3000 metara.

    Od 15:30 do 20:10 u Skenderiji će se održati trening u umjetničkom klizanju za djevojke, a zatim i momke.

    Utakmice hokeja na ledu u Zetri počinju u 15:00 sati kada snage odmjeravaju Rusija i Švicarska, dok druga utakmica počinje u 19:30 kada igraju Slovačka protiv Bjelorusije.

    Karling je i danas u sportsko poslovnom centru “Peki” Pale a program počinje u 09:30 sa mečevima između Austrije i Rusije, Turske i Danske; Velike Britanije i Mađarske!
    Mečevi Norveška – Poljska; Švicarska – Italija; Hrvatska – Slovenija počet će u 13:30h,
    Rusija – Švicarska u 15:00h ;
    Turska – Velika Britanija; Češka – Mađarska; Rusija – Danska 17:00;
    A dan zatvaraju Slovačka i Bjelorusija mečem u 19:30.

    Ulazi na sva borilišta su besplatni!