Specijalna bolnica dr. Nemec – TIM koji čuva i liječi pokret više od 25 godina

Prof. Boris Nemec odlučio se putem furaj.ba/ osobno zahvaliti pacijentima iz Bosne i Hercegovine na više od 20 godina ljekarskog povjerenja prema Specijalnoj bolnici dr. Nemec,

Specijalna bolnica dr. Nemec osnovana je kao prva privatna ortopedska bolnica na našim prostorima, gdje iz matičnih Matulja u Hrvatskoj već godinama pruža pomoć pacijentima iz naše zemlje. Osnivač i direktor bolnice, prof. Boris Nemec, odlučio se putem Furaj.ba magazina zahvaliti svim pacijentima iz Bosne i Hercegovine na dugogodišnjem povjerenju.

 

Fotografije: IRA&JOHN

 

Bez obzira na to osjećate li bolove, tegobe ili ograničenu pokretljivost zglobova uslijed bolesti, deformiteta ili ozljede – neophodna vam je stručna pomoć ortopeda. Mnogim pacijentima iz Bosne i Hercegovine u tome je pomogao ljekarski tim Specijalne bolnice dr. Nemec. Od prvog pregleda i dijagnostike, pa sve do liječenja konzervativnim ili hirurškim metodama – ovaj tim, jedan od najvećih na našim prostorima, mnogima je pomogao da povrate punu pokretljivost i život bez boli.

 

Duga tradicija liječenja u Bosni i Hercegovini

Specijalna bolnica dr. Nemec osnovana kao prva privatna ortopedska bolnica u Hrvatskoj, s više od 25 godina tradicije u ortopediji i rehabilitaciji postala je sinonim za uspješno liječenje. Ističe se u ortopedskoj hirurgiji, brzoj rehabilitaciji i liječenju profesionalnih sportista, s gotovo hiljadu ortopedskih operacija godišnje.

Iako se Bolnica nalazi u Matuljima u Hrvatskoj, njezini ljekari već godinama redovno ordiniraju i u gostujućim ambulantama u Bihaću, Trebinju i Širokom Brijegu. Pacijenti se mogu javiti na pregled i liječenje svih zglobova – kuka, koljena, ramena, lakta, stopala, gležnja, šake i ručnog zgloba.

 

 

Visoko povjerenje pacijenata

Ovaj tim pruža cjelovito ortopedsko liječenje svakog zgloba – od pregleda do rehabilitacije. Njegovi članovi su doktori Domagoj Perković, Luka Širola, Tomislav Anić, Zorana Aleksijević, Tomislav Mađarević i Ivan Rakovac.

U Širokom Brijegu i Trebinju ordinira dr. med. Domagoj Perković, specijalist ortopedije, koji je svoj rad posvetio liječenju područja stopala i gležnja, uz bogato iskustvo u liječenju kuka i koljena. Njegova stručna interesovanja uključuju operativno i konzervativno liječenje deformiteta, bolesti i ozljeda regije stopala i gležnja, rekonstrukciju ligamenata gležnja, zahvate na prednjem dijelu stopala, hirurgiju Hallux valgus deformiteta (čukljeva), rekonstrukciju stopala, hirurgiju koljena te ugradnju endoproteza kukova. Uz bogatu akademsku karijeru i vlastitu literaturu o liječenju stopala, dr. Perković nalazi vremena i za vođenje zanimljivog Instagram profila – @dr.domagojperkovic.

 

 

U Bihaću ordinira dr. med. Luka Širola, specijalista ortopedije, koji već godinama uspješno obavlja hirurško liječenje pacijenata s tegobama na donjim ekstremitetima – uključujući kukove, koljena, gležnjeve i stopala. Posebna područja njegovog interesa su ugradnja endoproteza, artroskopski zahvati te rekonstrukcije ligamenata i tetiva. Svoje stručno usavršavanje sticao je u više zemalja svijeta, a u više navrata učestvovao je na specijaliziranim kongresima u zemlji i inostranstvu.

 

Lična zahvalnost ortopedskog inovatora

Tim Specijalne bolnice dr. Nemec predvodi njen osnivač i direktor, prof. dr. sc. Boris Nemec, dr. med., specijalista ortopedije, koji je među pacijentima iz Bosne i Hercegovine izuzetno poznato ime. Uz zavidnu karijeru u sportskoj medicini, posebno se ističe njegova uloga službenog ljekara hrvatske nogometne reprezentacije, s kojom je osvojio srebro i bronzu na svjetskim prvenstvima.
Prof. Nemec je ujedno i pionir ortopedskog liječenja u ovom dijelu Evrope – još 1981. godine izveo je prvu transplantaciju koštano-hrskavičnog tkiva, a tri godine kasnije uveo je novu metodu artroskopije za liječenje povrijeđenih zglobova. Prvu transplantaciju hrskavice obavio je 1986. godine, a 2004. osnovao je vlastitu ortopedsku bolnicu.

 

 

Prof. Boris Nemec odlučio se putem Furaj.ba osobno zahvaliti pacijentima iz Bosne i Hercegovine na više od 20 godina ljekarskog povjerenja

„Od svojih prvih koraka nakon specijalizacije, preko izazova otvaranja vlastite bolnice,  jedinstvene u našim krajevima – pa do saradnje s devet selektora i primjene pionirskih operativnih tehnika u svakodnevnoj ortopediji, sve ove godine ostajem, prije svega, ljekar.

I nakon nekoliko decenija rada, taj osjećaj kada pacijentu vratite pokret, posebno kada je riječ o talentovanim sportistima kojima ozljeda može značiti kraj karijere, nešto je što se ne može opisati riječima.

U svemu tome ne bih uspio bez podrške svojih pacijenata iz Bosne i Hercegovine, kojima dugujem posebnu zahvalnost. Vaše dugogodišnje povjerenje, dolasci, preporuke i pozitivni komentari bili su mi stalna motivacija.

Uvijek sam rado dolazio u gostujuće ambulante u Bosni i Hercegovini, a činjenica da veliki broj pacijenata Specijalne bolnice dr. Nemec dolazi upravo iz vaše zemlje, za mene je velika čast i obaveza.

Od srca vam hvala na ukazanom povjerenju – tu sam i dalje, kao vaš doktor!“, poručio je prof. dr. sc. Boris Nemec.

 

 

Za popis svih ambulanti s kontaktima za rezervaciju termina pregleda posjetite web stranicu www.bolnica-nemec.hr

 

 

  • Dalmatinskih brigada 30A
    51211 Matulji, Opatija
  • +385 51 277 350
    +385 51 277 406
  • administracija@bolnica-nemec.hr
    radiologija@bolnica-nemec.hr

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

MOŽE VAM SE DOPASTI

Berlin nikad bliži: Direktni letovi iz Tuzle već od 21 €, iz Sarajeva od 65 €

Kako pronaći najjeftinije avionske karte? Savjeti koji vam mogu uštedjeti stotine eura

POVEZANI ČLANCI