Večeras počinje 11. Omladinski Film Festival Sarajevo

    Večeras počinje 11. Omladinski Film Festival Sarajevo

    Jedanaesto izdanje Omladinskog Film Festivala Sarajevo počinje u petak, 6. septembra, zvaničnom ceremonijom otvaranja i projekcijom filma Mi smo videli leto srspkog reditelja Nikole Stojanovića.

    Prvu noć Festivala obilježit će prijem gostiju na crvenom tepihu, ceremonija koja počinje u 20 sati te projekcija filma Take Me Somewhere Nice rediteljice Ene Sendijarević, koja će se održati u Cinema City, Sala 2 od 21 sat. Ovaj film će otvoriti program Velikih 5. Već drugog dana Festivala filmske projekcije su na rasporedu od 16 sati (OFF Generacija, slot kratkih filmova) i 19 sati (Wolf Competition, glavni program) i to u Multuplexu Cinema City.

    Večernje projekcije filmova u 20:30 (Dugometražni filmovi) i 22:20 (OFF Love Cinema) u subotu i nedjelju izmještene su u BKC zbog najavljene kiše, dok je projekcija filma Red Bracelet: The Begininng, na kojoj će prisustvovati i slavni glumac Damian Hardung biti izmještena u Multiplex Cinema City, sala 1.

    Karte i narukvice će je moguće kupiti u BOX OFFICE centru Festivala, koji je smješten u BKC-u, Branilaca Sarjeva 24 i to od 10 do 22 sata svaki dan do 10. septembra.

    Cijena karte za sve projekcije je 5,00 KM

     

    Program

    petak, 6. septembar

    20:00 Ceremonija otvaranja @ Cinema City Sala 1

    21:00 Velikih 5: Take Me Somewhere Nice @ Cinema City Sala 2

    22:00  Party otvaranja: Cafee Bar Opera, Branilaca Sarajeva 24 (do 01:00)

     

    subota, 7. septembar

    16:00 OFF Generacija 1 @ Cinema City

    19:00 Wolf Competition 1 @ Cinema City

    20:30 Velikih 5: 22. July @ BKC, Branilaca Sarajeva 24

    22:00 Love Cinema: To The All Boys I Loved @ BKC, Branilaca Sarajeva 24

     

    nedjelja, 8. septembar

    16:00 OFF Generacija 2 @ Cinema City

    19:00 Wolf Competition 2 @ Cinema City

    20:00 Velikih 5: Love Simon @ BKC, Branilaca Sarajeva 24

    22:20 Love Cinema: Titanic @ BKC, Branilaca Sarajeva 24

     

    ponedjeljak, 9. septembar

    18:00 TRT World Citizen @ Cinema City

    19:00 Wolf Competition 3 @ Cinema City

    20:30 Dokumentarni filmovi: „Pečat“ i „Respekt“ @ Cinema City

    20:30 Velikih 5: Red Bracelets The Beginning @ Cinema City

     

    utorak, 10. septembar 

    20:00  Dodjele nagrada @ Cinema City

    21:00  Velikih 5: The Kings of Summer @ Cinema City