Tešanjski kiseljak ponovo među najboljima u svijetu!

Na najvećem takmičenju mineralnih voda u američkom Berkeley Springsu, gdje se takmičilo 118 voda sa četiri kontinenta, Tešanjski kiseljak osvojio je četvrto mjesto u kategoriji gaziranih voda.

Stručni žiri, kojeg je činilo 12 sudija, odluku je donio “na bazi okusa, mirisa, osjećaja u ustima i naknadnog okusa”. Zlatnu i srebrnu medalju odnijele su vode sa Novog Zelanda, treća je bila iz Argentine, a peto mjesto osvojila je voda iz Rumunije.

Kompanija “ZEMA” koja proizvodi Tešanjski kiseljak u posljednjih 15 godina osvojila je u Americi dvije zlatne i dvije srebrne medalje, a čak pet puta bio je četvrti na rang listi na ovom svjetskom takmičenju mineralnih voda.

U Bosnu i Hercegovinu je 2018. godine uvezeno vode u vrijednosti  154 miliona KM. Uvozili smo vodu iz Brazila, Južne Koreje, Tajlanda i Vijetnama, a u manjim količinama i iz Malezije, Čilea i Turske.