“Moja Kina”: Modna inspiracija Adnana Hajrulahovića Haada spaja Istok i Zapad

Bosanskohercegovački dizajner Adnan Hajrulahović Haad ponovo oduševljava svojom kreativnom vizijom, predstavljajući novu kolekciju “Moja Kina”, inspirisanu Dalekim istokom.

 

Kolekcija je nastala nakon njegovog zapaženog gostovanja na prestižnom Harbin Fashion Weeku u Kini početkom godine, a snimljena je prošle sedmice na pitoresknom Igmanu.

Tokom boravka u Kini, Haad je aktivno učestvovao na panel diskusijama te predstavio European Fashion Passport, platformu posvećenu promociji mladih evropskih dizajnera. Zahvaljujući ovom programu, Harbin Fashion Week ugostio je i talentovane dizajnerice Anu Krgić iz Crne Gore i Aleksandru Alfonso iz Španije, omogućivši im dragocjene međunarodne kontakte.

Kineska moda, bogata kultura i unikatni materijali ostavili su snažan utisak na Haada, koji u svojoj novoj kolekciji vješto prepliće uspomene na Kinu s dubokom tradicijom Bosne i Hercegovine. “Pogled na svijet uvijek je odraz naše unutarnje estetike, iskustava i naslijeđa”, ističe Haad.

Kampanja za kolekciju “Moja Kina” oživljena je na planini Igman, u saradnji s talentovanim timom: fotografom Muamerom Kolarom, balerinom Samrom Mlinar i stilisticom Aleksandrom Lovrić. Spoj prirodne ljepote i sofisticirane mode naglašava ključnu poruku kolekcije – da moda pronalazi svoj najviši izraz u spajanju različitih kultura, vremena i identiteta.

Adnan Hajrulahović Haad će Bosnu i Hercegovinu predstaviti ovom kolekcijom na prestižnoj modnoj manifestaciji Global Fashion Net, koja će se održati u Košicama, Slovačka, u subotu, 26. aprila 2025. godine.

Editorijal “Moja Kina” predstavlja tek uvod u intenzivno modno ljeto i jesen koje Haad priprema za sve ljubitelje mode. Izbor Igmana kao lokacije za snimanje nosi snažnu poruku – o buđenju i obnovi bh. modne scene, ali i o važnosti osvješćivanja održivosti u modi, jednoj od najzagađujućih industrija današnjice.

Svi zainteresovani mogu ekskluzivno pogledati i nabaviti Haadove modele u njegovom ateljeu na adresi Brodac 3, u neposrednoj blizini sarajevske Vijećnice.

 

Potpis editorijala

Fotograf: Muamer Kolara
Model: Samra Mlinar Mandić
Stajling: Aleksandra Lovrić
Pas: Sherpi Poarott
Lokacija Hotel Igman-Igman

 

ČITAJ VIŠE

Prijavite se na naš newsletter

Klikom na "pošalji" pristajete da Vam šaljemo naš newsletter

povezani tekstovi

Skip to content